Terapia uzależnienia od Internetu Gdańsk

Ze względu na duży stopień cyfryzacji rośnie zagrożenie związane z uzależnieniem od Internetu oraz komputera. Jest to poważny problem współczesnych społeczeństw, dlatego Studio Rozwoju Umysłu stworzyło ofertę pomocy w zakresie walki z siecioholizmem. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą skorzystać z terapii w gabinetach w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim. Zapewniamy wsparcie specjalistów – terapeutów EEG Biofeedback. W trakcie zajęć pomagają oni uczestnikom w rozpoznaniu aktywności fal mózgowych podczas wykonywania określonych zadań i modyfikowania ich w taki sposób, by zapobiegać niepożądanym reakcjom. Treningi wykonywane na własnych zasobach uczą kontrolowania pracy własnego mózgu, dlatego są osiągane satysfakcjonujące efekty terapeutyczne. Zapraszamy do kontaktu. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemu i stworzymy skuteczną strategię działania!

Czym objawia się uzależnienie od Internetu?

Zarówno u dzieci, jak i dorosłych, korzystających na co dzień z globalnej sieci, może wystąpić uzależnienie od Internetu. Nasza terapia pomaga w modyfikacji reakcji organizmu na określone bodźce. Siecioholik odczuwa niepokój i napięcie, gdy zostanie odłączony od sieci. Korzystanie z komputera i dostęp do ulubionych stron WWW podnosi w jego organizmie poziom endorfin, a gdy musi zrezygnować z aktywności w wirtualnej rzeczywistości, odczuwa złość. Z tego powodu pogorszeniu ulegają jego relacje z najbliższymi, zaniedbuje on rodzinę i podstawowe obowiązki. Uzależnienie od Internetu negatywnie wpływa również na jakość snu. Dlatego terapia siecioholizmu jest bardzo ważna. Pomaga ona dzieciom i dorosłym w powrocie do prawidłowego funkcjonowania społecznego oraz intelektualnego.

Terapia walki z uzależnieniem od komputera

Spędzanie wielu godzin przed ekranem komputera to uzależnienie behawioralne, które prowadzi do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego ważne jest to, by po rozpoznaniu jego objawów szybko rozpocząć terapię. W gabinetach w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim wykorzystujemy metodę EEG Biofeedback. Polega ona na treningu mózgu w warunkach kontrolowania obrazu fal mózgowych podczas wykonywania określonych zadań. Dzięki temu nasi klienci uczą się, jak redukować niepożądane reakcje i eliminować je w przyszłości. Metoda ta pomaga w kontrolowaniu własnego zachowania, więc sprawdza się u osób uzależnionych od komputera oraz siecioholików. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani terapeuci mający duże doświadczenie w tej dziedzinie. Terapia pomaga w zmianie nawyków i powrocie do życia społecznego poza siecią.