Opanowanie agresji i nadpobudliwości

Odmianą Biofeedbacku jest EEG Biofeedback (inaczej Neurofeedback), w którym wykorzystuje się fakt, że mózg ludzki w ramach swojej aktywności wytwarza różne zakresy fal elektromagnetycznych, charakterystycznych dla różnych rodzajów aktywności, innych dla relaksu, snu czy stanu transu. Metoda z powodzeniem jest stosowana między innymi w terapii ADHD. Zajęcia EEG Biofeedback są bardzo skuteczne i stanowią efektywną terapię pomagającą radzić sobie z ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) albo z ADD różnych typów (zespołem deficytu koncentracji uwagi bez objawów nadpobudliwości oraz zachowań impulsywnych).
W ramach treningów EEG Biofeedback Studio Rozwoju Umysłu proponuje terapię nadpobudliwości, podczas której pomaga opanować nadpobudliwość albo się jej pozbyć. Treningi są prowadzone w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim przez profesjonalnych terapeutów. Nadmierne pobudzenie i ruchliwość zwiększają zaburzenia koncentracji, wzrasta też impulsywność i mogą pojawić się oznaki agresji. Już wtedy, gdy pojawią się pierwsze sygnały świadczące o możliwości wystąpienia ADHD, powinny zostać wdrożone odpowiednie działania. Nasze treningi pomagają dzieciom i dorosłym w opanowaniu impulsywnych zachowań i uczą skupienia, uważności i opanowania. Dzięki temu, nawet w przypadku zdiagnozowanych zaburzeń psychoruchowych, osoby uczęszczające na treningi EEG Biofeedback mogą poprawić swoje funkcjonowanie w szkole, pracy i życiu codziennym. Biofeedback jest metodą opartą na monitorowaniu i kontroli czynności biologicznej, jaką jest czynność bioelektryczna pracującego mózgu, i/lub czynności fizjologicznych. Wykorzystuje się zwrotne podawanie informacji o przebiegu i parametrach monitorowanej czynności fizjologicznej. Uzyskane tą drogą informacje umożliwiają kontrolę i optymalizację monitorowanego parametru, a tym samym tej czynności. Proces zwracania informacji zwany jest sprzężeniem zwrotnym, z angielskiego „feedback”, a ponieważ dotyczy funkcji żywych organizmów, zwany jest Biofeedback. W leczeniu i terapii, biologiczne sprzężenie zwrotne jest techniką, w której ludzie trenują ulepszanie swojego zdrowia przez używanie sygnałów z własnego ciała.

Czym jest ADHD

Termin ADHD to określenie używane w odniesieniu do zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Specjaliści prowadzący terapię muszą zatem skupić się na dwóch aspektach:
  • opanowaniu nadmiernego pobudzenia,
  • ćwiczeniu uważności i koncentracji.
Oferowane treningi skutecznie wspierają uczestników terapii i wpływają na poprawę ich funkcjonowania w społeczeństwie. Klienci naszych gabinetów uczą się, jak wykonywać zadania bez rozpraszania uwagi. Terapia ADHD – to również poznawanie technik panowania nad emocjami oraz impulsywnym działaniem.
Dzięki temu dzieci i dorośli poprawiają wyniki, w szkole czy pracy, oraz relacje społeczne. Nasilenie objawów nadpobudliwości, następuje najczęściej w okresie, gdy nauka dopiero się rozpoczyna. W związku z tym, szczególnie ważne jest rozpoczęcie treningów EEG Biofeedback wtedy, kiedy można jeszcze uniknąć dotkliwych porażek szkolnych. W ramach terapii uczestnik zyskuje systematyczne wsparcie specjalisty w zakresie redukcji objawów tego rodzaju zaburzeń.

Jak pozbyć się agresji występującej w ADHD?

Osoba cierpiąca na ADHD jest ciągle pobudzona, dlatego jej ciało jest cały czas napięte. Jest to duże obciążenie, zarówno dla młodego, jak i dorosłego organizmu, które może wywołać złość. Jak pozbyć się agresji w przypadku osób zmagających się z nadpobudliwością? Najlepsze rozwiązanie – to skorzystanie z naszej profesjonalnej oferty. Działania terapeutyczne są zindywidualizowane, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że u każdego objawy występują z różnym nasileniem. Wszystkie treningi są poprzedzone diagnostyką QEEG, która pozwala na zaplanowanie indywidualnie dostosowanego protokołu, czyli odpowiedniego planu treningowego. Poza tym mogą występować inne zaburzenia, które również uwzględniamy w strategii dalszego postępowania. Agresja może mieć też zupełnie inne podłoże niż ADHD, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego terapeuty.

Na czym polega terapia nadpobudliwości?

Nasza firma specjalizuje się w pomocy przy zaburzeniach koncentracji i nadmiernej ruchliwości. W ramach terapii nadpobudliwości:
  • uczymy kontrolowania emocji i impulsywnych działań,
  • pomagamy w ukierunkowaniu energii na praktyczne zadania,
  • ćwiczymy uważność,
  • integrujemy wszystkie obszary funkcjonowania.
Dzięki temu możemy zaproponować klientom, zgłaszającym się na terapię ADHD, kompleksowe podejście i nowoczesne metody pracy w zakresie treningów EEG Biofeedback. Treningi poprawiają koncentrację uwagi, szybkość myślenia, kreatywność, pamięć, polepszają nastrój, samoocenę i sen, równocześnie ucząc relaksu. Metoda jest bezpieczna, przyjemna i jako sposób uczenia się za pomocą wideogry nie ma żadnych ubocznych działań, pod warunkiem, że jest prowadzona przez wykwalifikowanych terapeutów.