Mobilny Biofeedback

Chcesz poprawić pamięć, koncentrację i szybkość myślenia? Zmagasz się z zaburzeniami emocjonalnymi, depresją lub wypaleniem zawodowym? Jeśli z różnych powodów nie jesteś w stanie dotrzeć do gabinetu stacjonarnego w Trójmieście, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie ma szansę okazać się mobilny trening EEG biofeedback. Ta nowatorska metoda może znaleźć zastosowanie w przypadku nerwicy, lęku, zachowań agresywnych, nadpobudliwości, autyzmu oraz wielu innych dysfunkcji. Coraz częściej korzystają z niej także osoby zdrowe, gdyż pomaga ograniczyć stany stresowe, zwiększyć własną samoocenę i nauczyć się radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Mobilny trening biofeedback

Podstawowym celem treningu EEG biofeedback, który może odbywać się mobilnie w innym miejscu niż gabinet, jest poprawa czynności bioelektrycznej mózgu. Terapia bazująca na wyspecjalizowanej technice komputerowej pozwala udoskonalić i usprawnić najważniejsze funkcje ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego. Poprzez dostarczanie informacji zwrotnej o zmianach stanu fizjologicznego organizmu pomaga w nauce modyfikowania funkcji, które normalnie nie są kontrolowane świadomie. Dzięki takiemu sprzężeniu pacjent może poznać reakcje własnego mózgu i zmienić je tak, aby umysł funkcjonował jeszcze efektywniej.

Dynamiczny rozwój medycyny i nowoczesnych technologii spowodował, że w ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele metod umożliwiających poznawanie skomplikowanych procesów zachodzących w ludzkim mózgu. Jedną z nich jest mobilny trening EEG biofeedback, który stanowi coraz popularniejsze narzędzie wykorzystywane zarówno do diagnostyki, jak i jako istotny element terapii stymulujących umysł do intensywnej pracy. Jego przewagą jest to, że jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Z tego względu mogą z niego korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci powyżej piątego roku życia.

Mobilny biofeedback – terapia nie tylko w gabinecie

Powodem rozpoczęcia treningu EEG biofeedback najczęściej jest utrata zdrowia, złe samopoczucie wywołane długotrwałym stresem oraz pogorszenie funkcji poznawczych. Ta forma oddziaływania terapeutycznego daje możliwość skorygowania dysfunkcji mózgowych spowodowanych urazem lub zaburzeniem rozwoju mózgu. Drugim obszarem jej zastosowań są ćwiczenia, który doskonale sprawdzają się w przypadku zdrowych osób. Pozwalają na osiągnięcie większej elastyczności umysłu, wzmocnienie go oraz usprawnienie jego funkcjonowania. Metoda ta uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga wyciszyć się i skupić, a także sprzyja większej kreatywności.

Proponowany przez nasz gabinet w Trójmieście mobilny trening biofeedback EEG ma identyczną skuteczność w porównaniu do terapii prowadzonych stacjonarnie. Wystarczy znaleźć czas i odpowiednie warunki, by mieć maksymalny komfort do poznania własnego mózgu i utrwalenia pożądanego wzorca nowych zachowań. Liczba sesji zależy przede wszystkim od rozpoznanego problemu, indywidualnej krzywej uczenia się oraz celu, jaki chce się osiągnąć. Pierwsze efekty treningu mobilnego tą metodą zwykle są widoczne mniej więcej już po dziesięciu-dwunastu spotkaniach.